Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name

balandžio 11 2022
Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name 4

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name. Ar galima įrengti įtempimas lubas nešildomoje patalpoje? Įtempiamų lubų populiarumas kasmet auga. Taip yra dėl greito montavimo be dulkių galimybės ir ilgo tarnavimo laiko. Tačiau šis apdailos tipas paprastai naudojamas miesto namuose ir apartamentuose, kur palaikomas pastovus temperatūros režimas ir žmonės yra kasdien. Todėl neaišku, kaip tokia danga elgsis sezoninio eksploatavimo pastatuose, kur šildymas nėra teikiamas arba periodiškai įjungiamas. Pabandykime suprasti šią problemą. Norėdami sužinoti, ar galima padaryti įtempiamas lubas nešildomoje kaimo patalpoje, apsvarstykite šios dangos savybes.

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name
Įtempiamos lubos – Naudojamų medžiagų tipai.
Yra vinilo ir audinio audiniai. Būtent šias medžiagas šiandien siūlo įtempiamų lubų gamintojai, o jų skirtumai yra labai reikšmingi.

Vinilo audinys yra plona PVC plėvelė, kurios storis yra 0,15-0,37 mm, galima įsigyti 1,3–5 metrų pločio ritinėliuose. Pagrindinės vinilo lubų savybės:

 • nekenksmingumas žmonėms ir aplinkai;
 • priešgaisrinė sauga – PVC plėvelė nepalaiko degimo, medžiaga tirpsta, bet neužsidega;
 • biologinis atsparumas – pelėsiai nesusidaro ant drobės paviršiaus;
 • elastingumas – kaitinant vinilas gali išsitempti iki 220%;
 • stiprumas – atlaiko apkrovas iki 17 MPa;
 • atsparumas vandeniui – neleidžia drėgmei prasiskverbti.

Gamintojai siūlo blizgančias, matines ir satino drobes su daugybe atspalvių. Vinilo plėvelė pasižymi ryškiomis spalvomis, leidžia derinti medžiagas ir taikyti nuotraukų spausdinimą, kuris suteikia neribotas galimybes naudoti skirtinguose interjero stiliuose.

Dėl stiprumo ir atsparumo vandeniui PVC lubos ilgą laiką gali laikyti iki 100 litrų skysčio potvynio ar stogo nuotėkio atveju. Ateityje vanduo lengvai nusausinamas ir drobė iš naujo išsitempia. Kambariams, kuriuose yra didelė drėgmė, PVC yra tinkamiausias variantas.

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name 3

Tarp trūkumų verta paminėti hermetiškumą. Patalpoje, kurioje nėra pakankamo vėdinimo, pasireiškia „šiltnamio efektas” – drėgmė didėja ir tampa užsikimšusi. Be to, ištemptą drobę lengvai sugadina aštrus objektas. Net šampano kamštienos „šūvis” gali sukelti liūdnas pasekmes.

Medžiaginės lubos – tai sintetinis poliesterio audinys, impregnuotas poliuretanu, 0,12 mm storio, parduodamas ritiniuose nuo 3,1 iki 5,1 m pločio. Pagrindinės medžiagos savybės:

 • ekologiškumas – neturi arba išskiria kenksmingų cheminių junginių, dėl specialios perforacijos poliesterio lubos gali „kvėpuoti”, o tai svarbu kuriant patogų mikroklimatą kambaryje;
 • šiluminė varža – medžiaga atlaiko įvairias temperatūras (nuo -40 ° C iki +80 ° C), neprarandant savo savybių;
 • santykinis elastingumas – gali ištempti iki 120%, tačiau kaitinant, skirtingai nei vinilas, jis susitraukia;
 • priešgaisrinė sauga – dėl specialių impregnavimo tekstilės audinys neužsidega ir nepalaiko degimo;
 • didelis stiprumas – atsitiktinis poliesterio pažeidimas yra mažai tikėtinas;
 • greitas montavimas – nereikia naudoti šilumos pistoleto;
 • lengva priežiūra – drobės antiseptinė danga pašalina dulkių kaupimąsi ant paviršiaus;
 • vandens pralaidumas – poliesteris yra „nekenksmingas” su vandeniu ir netinka drėgnoms patalpoms;
 • pakartotinio dažymo galimybė – tekstilė gali būti dažoma akriliniais dažais, bet ne daugiau kaip 5 kartus, kad būtų išvengta žuvo.

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name

Plėvelės ir audinių drobių atsparumas šalčiui
Svarbiausias skirtumas tarp audinio lubų ir PVC yra jo gebėjimas toleruoti ilgalaikį žemos temperatūros poveikį.

Dauguma rinkoje esančių vinilo medžiagų turi 0 ° C darbinio režimo apribojimus.

Neseniai gamintojai išmoko gaminti plėvelės audinį su latekso pridėjimu, kuris nebijo oro temperatūros kritimo iki -30 ° C. Vidurio platumoms ši saugumo riba yra pakankamai pakankama, vasaros rezidencijos namuose toks šaltis paprastai neįvyksta. Tačiau šios medžiagos kaina yra kelis kartus brangesnė.
Kaip įtempiamos lubos elgiasi žiemą be šildymo
Jei planuojate įrengti įtempiamas lubas nešildomoje patalpoje, medžiagos pasirinkimas turėtų būti vertinamas atsakingiausiai. Viskas priklauso nuo klimato sąlygų arba, tiksliau, nuo temperatūros režimo kambaryje žiemą. Vasaros kaimo namas arba vasarnamis žiemos sezonu paprastai nėra šildomas. Bet kokiu atveju dauguma savininkų žiemą praleidžia šiltuose apartamentuose.

Geriausia drobė luboms šaltame name bus sintetinis audinys, nes poliesteris nesukietėja esant žemesnei temperatūrai, o PVC plėvelė tampa trapi.

Vinilo įtempiamos lubos įtrūks šaltyje, nes membranos įtampa padidėja iki ribos. Sunaikinimo procesą pagreitina staigūs temperatūros pokyčiai, būdingi mūsų kraštams.

Audinio audinys turi dar vieną pliusą – jis nebijo karšto oro. Ir elastinės plėvelės įtempimas susilpnėja, kaitinant, netgi gali atsirasti suglebimas. Žinoma, aušinimas lubas atkuria į pradinę išvaizdą, tačiau tuo pačiu metu yra papildomų eksploatacinių apkrovų, turinčių įtakos dangos tarnavimo laikui. Žinoma, nėra prasmės nuolat įjungti oro kondicionierių tuščiame kaimo name, taip pat jį šildyti žiemą. Be to, priemiesčio pastatas šaltyje gali tapti pelių prieglobsčiu, o PVC plėvelė yra jų dėmesio objektas.

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name

Įtempiamų lubų privalumai ir trūkumai šaltoje patalpoje
Iš to, kas išdėstyta pirmiau, daroma išvada, kad esant žemesnei temperatūrai geriau naudoti sintetinį audinį. Tačiau ne viskas yra taip nedviprasmiška.

 1. Pirma, yra alternatyva brangių specialių plėvelių pavidalu, kurie puikiai jaučiasi namuose be šildymo. Jie nepablogėja nuo šalčio ir temperatūros pokyčių, daugelį metų išlaikydami savo savybes. Tiesa, ne visi gali sau leisti tokį malonumą. Be to, spalvų ir tekstūrų pasirinkimas yra daug kuklesnis, palyginti su įprastine plėvele, o maksimalus tokios medžiagos plotis dar neviršija 3 m.
 2. Antra, su visais privalumais audinių lubos priklauso nuo grybelio susidarymo. Ir jei stogas nutekės, jie neišgelbės nuo potvynių. Kitas trūkumas: esant dideliam drėgnumui šaltoje patalpoje, sintetiniai audiniai yra prisotinti drėgme. Visa tai sukelia nepataisomą žalą medžiagai, kurią reikės pakeisti. Be to, jei reikia išardyti lubas, pavyzdžiui, norint gauti prieigą prie ryšių, labai sunku įrengti drobę atgal. Faktas yra tai, kad po tempimo perteklinis audinys nukirptas ir pakartotinio montavimo metu praktiškai nebus nieko, į kurį būtų galima patraukti. Nors yra išimčių.
 3. Trečia, kai kurie nešildomi kambariai nėra aušinami iki žemesnės nei nulinės temperatūros net neįprastai atšiauriomis žiemomis. Balkonai ir lodžijos, kurios yra gerai izoliuotos iš išorės, gali būti pasyviai šildomos gretimose šiltose patalpose. Todėl PVC plėvelė dažnai naudojama kaip lubų danga.

Taigi, norint teisingai pasirinkti, reikia atidžiai ištirti tam tikro kambario darbo sąlygas, pasverti visus privalumus ir trūkumus, tik po to galite nustatyti tinkamiausią medžiagą.

Ar verta įrengti nešildomose patalpose įtempiamas lubas?

Vinilo plėvelė nėra skirta naudoti nešildomose patalpose. Jei žiemą periodiškai šildote kotedžą, gali būti įmanoma išvengti kritinės hipotermijos. Tačiau tuo pačiu metu nenuosekli temperatūra kambaryje turės įtakos įtempiamų lubų būklei. Nuo stipraus aušinimo PVC plėvelė susiaurės, o pašildyant kotedžą, priešingai, ji ištemps. Dėl to drobė, net jei ji nesulūžta, tada po 2-3 sezonų ji susilpnės, iš dalies prarasdama elastingumą.

 

Įtempiamos lubos nešildomame kaimo name 5

Galbūt temperatūros problemą išsprendžia šalčiui atsparus audinio audinys, tačiau šaltame name žiemą jis greitai taps drėgnas ir beveik neišvengiamai padengtas pelėsiu, kurio vėliau beveik neįmanoma nuplauti. Taigi įtempiamos lubos šalyje, kurios žiemą nebus šildomos, nėra būtinos, jei ne nenaudingos. Dauguma savininkų bus gana patenkinti kuklesne apdaila. Apsvarstykite esamas galimybes:

Taigi, mes bandėme trumpai apibūdinti pagrindines lubų apdailos galimybes kaimo namuose ar šalyje, kiekvieno metodo privalumus ir trūkumus, tačiau pasirinkimas, kaip visada, yra savininkui.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokios gali būti pasekmės, jei įtempiamos lubos žiemą reiškia nešildomoje patalpoje ir kaip išvengti žalos, jei jos jau egzistuoja.

Jei jums reikalingos įtempiamos lubos, susisiekite su mumis telefonu +370 612 37932 arba per kontaktų formą. Mūsų siūlomos Įtempiamos lubos tiks visiems.

Write a Reply or Comment

Call Now Button